Боксьорката на БК „Русе“ Стойка Петрова ще поднови лютия си спор със Станимира Петрова коя от двете ще спечели националните титулярни ръкавици в категория до 51 килограма. Битката е много важна, тъй като категорията е олимпийска и дава шанс за участие в Рио де Жанейро през ситото на предстоящи квалификации.
Мачовете в последно време между европейската шампионка Стойка и световната Станимира завършиха с победи на асеновградчанката. Сега двете големи звезди на българския женски бокс ще имат възможност да се докажат отново, тъй като бяха записани като участнички на международния турнир „Странджата“. Състезанието ще се проведе от 22 до 27 февуари в столичната зала „Универсиеда“.
Турнирът тази година се очертава да е изключително силен. Вече са получени заявки от над 350 боксьори от 40 държави.
„Странджата“ ще бъде дебют за кубинеца Жоел Еухенио Солер Арате като селекционер на българския мъжки национален отбор.