Испанският тенисит Рафаел Надал отпадна в полуфиналите на турнира в Аржентина. Специалистът на червените кортове загуби с 4:6, 6:4, 6:7 (4) от Доминик Тием.

Надал имаше мачбол по пътя към финала, но най-младият тенисист в топ 20 се справи. Австриецът, който имаше осем поредни мача без победа срещу тенисисти от челната десетка, стигна до петия си финал в турнирите на АТП - всичките на червени кортове.

Испанецът започна срещата с пробив. Тием прояви характер и показа качествата си, за да спечели сета. Във втория ключов се оказа пробивът на Надал в десетия гейм.

При 5:4 в третия сет Надал имаше възможност да подпечата участието си във финала. Вместо това Тием направи обрат и след 7:4 точки в тайбрека спечели победата.

Австриецът попречи на съперника си да стане шестият тенисист в историята, достигнал до сто финала.

В спора за титлата Тием ще играе с победителя от мача между Давид Ферер и Николас Алмагро.