Световният номер 1 Новак Джокович започна с летящ старт новия сезон, след като разби Рафаел Надал с 6-1, 6-2 на финала на турнира в Доха, за да спечели първата си титла от тази надпревара.

В 47-ия мач между двете легенди на съвременния тенис сърбинът започна ударно и проби още във втория гейм, след което дръпна и с 5-1, преди да затвори сета на собствен сервис. Във втората част картината на корта не се промени особено и Джокера проби два пъти своя съперник, за да стигне до крайното 6-1, 6-2 след час и 13 минути игра. По този начин Джокович за първи път в историята на съперничеството си с Надал повече в общия баланс на мачовете им и вече има 24 победи срещу 23 успеха за испанеца. Сърбинът продължи и страхотната си форма от края на миналата година, стигайки до 6-та поредна титла.