Световният номер 2 Анди Мъри победи Давид Ферер с 6-4, 6-4 в първия си мач от група "Илие Настасе" на Финалите на световния тур в Лондон. По този начин шотландецът има нужда само още една победа в надпреварата, за да си осигури завършване на годината на втора позиция в световната ранглиста за първи път в кариерата си.
В зала "О2" в британската столица двамата тенисисти направиха равностоен първи сет, като Мъри успя да пробие в 10-ия гейм, за да поведе в резултата след 47 минути игра. Борбеният испанец отговори веднага и проби в началото на втората част, за да поведе с 2-0, но олимпийският шампион взе 6 от следващите 8 гейма, за да стигне до крайния успех след точно час и половина.
В другия мач от групата по-късно тази вечер един срещу ще се изправят Рафаел Надал и Стан Вавринка.