Отборът на Локомотив Горна Оряховица хвърли голямата бомба в 1/8-финалите от турнира за Купата на България, след като победи Лудогорец с 1:0 у дома и отстрани шампионите от надпреварата. Единственият гол в двубоя падна още в 4-та минута и бе дело на Иван Пенев, който се разписа с глава след центриране на Красен Трифонов.
До края на срещата "орлите" се опитаха да стигнат до изравнителен гол, но така и не успяха. Вратарят на Локомотив спаси опасни удари на Сисиньо и Вандерсон през първата част, а след почивката Джонатан Кафу уцели греда. Домакините останаха с човек по-малко в 54-та минута, когато Йордан Апостолов получи втори жълт картон, но дори това не помогна на тима на Едуард Ераносян да се спаси от отпадане от Купата на България още на 1/8-финал.