Баскетболистките на „Дунав 8806“ разбиха домакините си от „Септември 97“ /София/ в мач от втория кръг на първенството в „А“ група - 92:31. Протоколният двубой бе решен рано-рано и още през първото полувреме, когато русенският отбор се оттегли на почивка при 50:6 с убийствен аванс и в двете четвъртини - 28:2 и 22:4! При това старши треньорът Георги Божков остави на пейката капитанката Зорница Костова. На нейно място в титулярната петица като плеймейкър стартира младата Вили Крачолова. Крачолова остана на терена почти през цялото време и вкара 11 точки.
През второто полувреме дунавки дръпнаха малко спирачката и сякаш съжалиха съперника си, но въпреки това пак поддържаха убедително водачество - 18:8 в третата част и 26:17 в четвъртата.
При тази стряскаща разлика в класите на двата тима Божков даде възможност за игра на всички други състезателки. Нормално - все пак в идния кръг на 24 октомври отборът му ще има в Русе много по-тежък мач срещу претенциозния не само като амбиции, но и като потенциал състав на „Хасково“. Затова наставникът спести силите на основните баскетболистки. Така например центърът Дженифър Брандън записа малко повече от 8 минути. Биляна Степанович също не стартира с основната петица, а после се поразкърши за общо 10 игрови минути. Юрика Ша Брукс и Радостина Димитрова бяха ограничени съответно със 7 и 11 минути.
Ако отборът на „Дунав 8806“ бе играл на пълни обороти с титулярките си, резултатът сигурно щеще е да е рекорден в порядъка на 150 на 20 или нещо подобно.
Никаква интрига нямаше и в първия мач от кръга, който се игра във вторник вечерта. Отборът на „Берое“ разгроми НСА в Стара Загора със 102:46.
Въпросът е с какво отбори като НСА, „Септември 97“ и „Левски 2014“ допринасят за конкурентоспособността на вътрешното първенство. От такива мачове като между Давид и Голиат полза имат само резервите на водещите отбори, колкото да поиграят малко и в официални двубои.
Дебют за старозагорки направи бившата баскетболистка на русенския отбор Радослава Бъчварова, реализирала 18 точки за 28 минути.
„Септември“: М. Коляндрова 3, Андонова 5, Димова 4, Илиева 6, Манолова 3 /Пантева, А. Коляндрова 6, Славчева 2, Тодорова 2, Мутафчиева/.
„Дунав 8806“: Брукс 2, Шаренкапова 10, Крачолова 11, Димитрова 5, Брандън 10 /Кочева 16, Тодорова 15, Коева 5, Илиева 11, Степанович 7/.