Първата ни ракета Григор Димитров започна с успех участието си на силния турнир в шведската столица Стокхолм. 24-годишният българин, който спечели турнира през 2013 година, а през миналата година игра на финал, победи в първия кръг сръбския квалификант Филип Краинович със 7:5, 6:3.

Това е трети успех срещу този съперник, когото надигра на полуфинала на юношеския Уимбълдън през 2008 година и в Акапулко този сезон.

Във втория кръг нашето момче ще се изправи срещу испанеца Николас Алмагро. Съперникът на Гришо победи много трудно финландския ветеран Ярко Ниеминен след 3:6, 7:6(5), 6:4.

В първата част имаше разменени пробиви. 94-ият в световната раглиста Краинович направи нов брейк и при 5:4 сервираше за сета. Григор отговори с рибрейк на нула, а после реализира петия си сетбол.

Във втората част Димитров продължи отличната си серия и поведе с 3:0, преди сърбинът да прекъсне серията от шест загубени гейма. В решителния гейм хасковлията реализира втория си мачпойнт, когато топката на Краинович от бекхенд отлетя в аут.

Спортист №1 на България завърши с 14 аса срещата и 85 процента спечелени точки при разигран първи сервис. Той беше подкрепян от ложата от треньора Юхан Йортегрен, баща си Димитър Господинов и мениджъра Георги Стоименов.