Астана на Станимир Стоилов спечели историческа първа точка в ШЛ, след като завърши 2:2 с Галатасарай.

Мачът, играл се столицата на Казахстан, бе от Група С на Шампионската лига. В 31-та минута Билал Киса изведе Галатасарай напред: 0:1. В 79-ата минута Астана получи неочакван подарък, след като Хакан Балта си отбеляза автогол: 1:1. Последваха нови два автогола, като първия бе дело на Ерик от Астана (79-а минута), а вторият на Кароле от Галатасарай (89-а минута). Така равенството остана непроменено - 2:2.

В дербито от Група С Атлетико Мадрид падна като домакин на Бенфика с 1:2. Никой на ст. "Висенте Калдерон" не очакваше загубата, особено след като в 23-ат минута Кореа изведе "дюшекчиите" напред: 1:0. В 36-ата минута обаче Гайтан накара трибуните да замлъкнат: 1:1, а в 51-ата Гуедес вкара победния гол за Бенфика: 1:2. Класиране: Бенфика 6 т., Атлетико М 3 т., Галатасарай и Астана с по 1 т.