Японецът Кей Нишикори спечели титлата от турнира във Вашингтон, след като победи местния фаворит Джон Иснър с 4-6, 6-4, 6-4 във финала на надпреварата.

Световният номер 5 трябваше да покаже характер и да обърне мача от сет изоставане, за да стигне до 10-та титла от АТР тура в кариерата си. Иснър успя да постигне първия пробив в мача в 10-ия гейм на откриващия сет, за да поведе в резултата. Нишикори отговори моментално и проби в началото на втората част и запази преднината си, за да вкара мача в решаващ сет. Американецът имаше проблеми с дясното рамо и се наложи намесата на физиотерапевта. Нишикори бе по-решителният тенисист в третия сет и проби в началото, след което удържа преднината си и затвори мача. "Той е страхотен играч и голям шампион", похвали съперника си Иснър след двубоя.