Кей Нишикори и Джон Иснър ще се изправят един срещу друг в битка за титлата от турнира във Вашингтон, след като записаха трисетови победи в мачовете си от полуфиналите.

Японският тенисист успя да вземе частичен реванш от Марин Чилич за загубата на финала на US Open преди година, след като го победи с 3-6, 6-1, 6-4. Хърватинът започна силно и пробив самото началото на двубоя, след което запази преднината си, за да поведе в резултата. Нишикори отговори подобаващо и взе първите 5 гейма на втората част, а скоро след това изравни резултата. В решаващия сет световният номер 5 поведе с пробив, но Чилич успя да го върне за 4-4. Все пак японецът наложи волята си в решаващия момент и затвори мача след малко над 2 часа игра. Във финала Нишикори ще се изправи срещу американеца Джон Иснър, който спаси 3 мачбола, за да победи своя сънародник Стив Джонсън с 6-3, 3-6, 7-6(9).