Агитката се погрижи за бутилката шампанско, което футболистите на „Дунав“ отвориха след вчерашната си победа срещу „Светкавица“ с 5:0. След края на мача председателят на Зоналния съвет на БФС във Варна Георги Мирчев връчи на отбора титлата за шампион на „В“ група и му пожела подобен празник през следващата година с промоция вече в елитната дивизия. Отборът бе поздравен и от шефа на областния футболен съвет Димитър Димитров. Най-горещият и сърдечен поздрав обаче бе от момчетата в агитката, които изпяха гръмко своите песни и дълго скандираха името на старши треньора Веселин Великов. С пожелание за следващи успехи към тима се обърна и депутатът Свилен Иванов.
„Дунав“ си свърши работата през първото полувреме, когато вкара и петте гола. Началото бе поставено във втората минута от Мартин Димов, който засече топката с глава след центриране от корнер. После Читаков покачи на 2:0 след дълго подаване на Николай Парнаров. До 3:0 се стигна след асистенция на Андреас Васев и хубав завършващ удар на Йордан Димитров. Самият Васев направи резултата 4:0. Той пък бе изведен от Светослав Читаков, който оформи петицата в края на полувремето.
„Дунав“ намали чувствително оборотите след почивката, а и вече бе без Георги Чакъров, сменен още в 35-а минута. Идеята бе Чакъров да пести сили за полуфиналния мач от турнира за купата на Аматьорската лига в сряда срещу „Димитровград“ в Габрово. Въпреки рокадите „Дунав“ създаде още няколко голови положения, но все не се намираше човек, който да прати топката в мрежата.
Към края на срещата централният защитник на дунавци Михаил Милчев получи контузия и напусна принудително. Дано травмата му не се окаже сериозна.
Приятно впечатление с играта си направи влезлият като смяна Александър Неделчев. Снажният млад защитник влезе в мача малко колебливо, но после се представи много надеждно и стабилно.
Веско Василев даде шанс и на юношата Сонер Хюсеин, който записа дебют с мъжкия отбор. Сонер е с физика на типичен централен нападател, но като че ли трябва да налее още физика.
„Дунав“: Цанков, Парнаров /Къснеделчев-46/, М. Димов, М. Иванов, Милчев /Хюсеин-77/, Д. Димов, Васев, Чакъров /Станчев-35/, Димитров, Читаков, Раденцов.