Шахматистката на русенския клуб „Приста“ Диляна Иванова спечели във Велико Търново надпреварата при състезателките до 8 години и стана носителка на купата „Търновска царица“. Следващата изява на ученичката от „Св.св. Кирил Философ“ е участие на европейското първенство за нейната възрастова група в хърватския град Пореч. Освен това тя се представи чудесно в кръга от веригата „Млад гросмайстор“ в Трявна и се класира за следващия международен етап „Надеждите на света“.
Станислав Ботев от ОУ „Иван Вазов“ се класира пети при шахматистите до 10 години, като остана на точка от медалистите.
Радостин Нейков /14 години/ завърши седми, Максимилиан Новаков и Валери Неев /10/ останаха в средата на таблицата с 4,5 и 4 точки, а Георги Великов, за когото това беше едва второто по-голямо състезание, събра 3,5 точки.