Баскетболистите на „Дунав“ загубиха като гости с 62:75 /19:26, 16:12, 8:19, 19:18/ срещу Икономически университет /Варна/ в последния си мач от първенството на „А“ група. Така отборът завърши на пето място с актив от 34 точки, толкова, колкото има и четвъртият в подреждането тим на „Академик“ /Пловдив/. Шампион с 37 стана ИУ, следван от „Академик“ /Благоевград/ /35/ и „Чавдар“ /Троян/ /35/.
Русенският отбор пътува за Варна без Евгени Хаджирусев, който изкълчи глезен преди 10 дни и ще се лекува поне месец. С непълноценна подготовка бе Филип Самойлович, чието оперирано преди време коляно се поду. Васко Михайлов пък отсъства в продължение на две седмици заради студентски ангажименти в София. Така тимът тренира за мача до морето само с 8 здрави състезатели.
Първото полувреме завърши при 35:38, след което варненци направиха много силна трета част, с която на  практика спечелиха и мача.
Днес баскетболистите на „Дунав“ ще пътуват за Благоевград, където ги чакат срещи от турнира за купата на федерацията. След тегления вчера жребий стана ясно, че съперник на дунавци в четвъртфиналния двубой ще бъде тимът на „Чавдар“ /Троян/. Чавдарци взеха през сезона двата си мача срещу „Дунав“.
ИУ: Цонков 9, Нацкин 8, Стоянов 9, Пейчинов 15, Вутев 12 /Топчов 12, Сербезов 5, Диков 2, Софрониев, Тодоров, Янков, Богданов 2/.
„Дунав“: Радев 16, Самойлович 10, Герасим Николов 11, Николай Николов 8, Титов /Михайлов 11, Тончев/.