Състезателите на русенския спортен клуб „Компас-Крос“ откриха сезона с отлично представяне на държавни турнири по спортно ориентиране в Плевен и във Велико Търново.
Русенци не дадоха шанс на своите конкуренти в Елитна група /мъже/, където завоюваха шампионските титли. Националите Хюсеин Кехайов /магистър в Русенския университет/ и Ивайло Каменаров /докторант/ спечелиха стартовете съответно в Плевен и Велико Търново. Добри бягания в Плевен направиха младите надежди Валентин Русев и Инан Ибрямов /момчета до 12 години/, които се класираха четвърти и пети. Мартин Хорозов /14 години/ стана шампион, а Георги-Венцислав Пенев завърши четвърти. Мартин Рачев /16/ зае трето място, а Владимир Серафимов /18/ и Кристиян Георгиев се наредиха първи и втори. Шампион при ветераните стана и Стамен Андреев.
Виктория Калинова /12/ и Велина Коева се класираха на първо и второ място, Йоханна Цветанова /14/ се поздрави с вицетитла. Ясна Петрова грабна златото при 18-годишните ориентировачки.
Русенци спечелиха отборните купи и на двата турнира.