Футболистите на „Дунав“ победиха „Бенковски“ в Бяла с 3:0 преди мача на сезона идната събота срещу „Калиакра“ в Русе. Ако момчетата на старши треньора Веселин Великов пречупят и гостите от морето, ще имат отчайваща за преследвачите преднина от 13 точки и ще празнуват с феновете категоричното завръщане на тима в „Б“ група.
„Дунав“ отказа „Бенковски“ с два ранни гола, паднали при идентични ситуации. Стоперът Мартин Димов откри резултата в 5-а минута, след като засече с глава центрирана от корнер топка. Николай Колев повтори упражнението в 21-а минута, но този път намери топката с неспасяемо воле. До класическия резултат се стигна към края на мача, когато Светослав Читаков остана непокрит и разтърси за трети път мрежата на Милонов. Читаков влезе като смяна на отличния Николай Колев, който пострада при единоборство с Дилян Колев. Николай навъртя сериозен километраж и може би бе най-добрият играч в русенския отбор.
„Бенковски“ се опита да играе равностоен футбол, но бързите голове сковаха домакините и те така и не намериха сили да се противопоставят на очевидно по-класния русенски отбор.
„Бенковски“: Милонов, Игнатов, Дамянов, Джарнавлиев, Ганев, Ковачев (71-Божанов), Иво Иванов, Колев (83-Балчев), Бориславов, Атанасов (46-Петров), Ковачганев.
„Дунав“: Цанков, Парнаров, Милчев, Атанасов, М. Димов, Д.Димов, Васев, Раденцов (88- Къснеделчев), Будинов, Колев (61-Читаков), Чакъров (69- Димитров).