Георги ХРИСТОВ
Баскетболистките на „Дунав 8806“ нямаха никакви проблеми при гостуването си на девическия тим на „Левски“ -  85:52 /32:7, 13:8, 18:24, 22:13/. Мачът срещу непретенциозния съперник даде възможност на някои от резервите да се изявят дотам, че да постигнат лични рекорди за няколкото години, през които играят за отбора на шампионките. Така например центърът Маргарита Илиева записа немислимите за обичайно скромния й принос 19 точки. Маргарита направи този актив за 26 минути.
Както можеше да се очаква, старши треньорът на „Дунав 8806“ Георги Божков използва голямата разлика в класите, за да даде малко почивка на някои от титулярките. Така Кристина Сантяго и Радостина Димитрова останаха на терена съответно 9 и 13 минути. Зорница Костова и Жаклин Златанова пък въобще не стъпиха на паркета.
23 минути за „Левски“ игра рожбата на русенската школа Петя Бояджиева. Петя реализира 11 точки. Тя се отличи с 2 тройки от 4 стрелби.
След протоколния мач срещу софиянки сега предстои по-трудното - домакински двубой срещу „Монтана“ на 21 март. Срещата ще започне в 18 часа.
„Дунав 8806“: Шаренкапова 14, Баич 4, Уйлямс 17, Димитрова 7, Сантяго 10 /Кочева 2, Илиева 19, Тодорова 4, Коева 8/.