Футболистите на „Дунав“ победиха домакините си от „Кубрат“ с 5:1 и така запазиха на 10 пункта аванса си пред „Калиакра“ /Каварна/. Русенци вече имат 52 точки при голова разлика 83:8. В следващия кръг те ще гостуват на „Бенковски“ /Бяла/, а на 28 март ще излязат за дерби на Градския стадион срещу отбора от Каварна. При победи в следващите два мача шампионатът ще бъде решен предсрочно и в „Дунав“ спокойно ще могат да отворят шампанското за завръщането на тима в „Б“ група.
Двубоят в Кубрат почна малко нервно с относително равновесие на силите през първите 20 минути. След половин час игра варненският съдия Димитър Михайлов свири дузпа за русенския отбор. Дунавската агитка и неутралните зрители намериха решението на рефера за съвсем правилно, докато феновете на домакините избухнаха с обиди към арбитъра и дори почнаха да обстрелват привържениците на „Дунав“ с всевъзможни предмети. Дузпата бе изпълнена от капитана Диян Димов, който даде преднина на отбора си.
Крилото Андреас Васев покачи на 2:0. Бързакът се измъкна зад защитата, преодоля тръгналия да го пресрещне вратар Пламен Сашев и прати топката в мрежата.
„Кубрат“ върна един гол след почивката чрез бившия футболист на „Дунав“ Валентин Валентинов, но се виждаше вече след всяка изминала минута, че отборът на домакините започва да отпада физически. Дунавци бяха по-бързият тим от началото на мача, а след като съперникът им стана още по-бавен, заложиха на скоростта си и приключиха мача с 3 нови попадения. Николай Колев, който този път игра като офанзивен халф по фланга, направи 3:1, а плеймекърът Георги Чакъров се разписа в 81-а и 83-а минута.
„Кубрат“: Сашев, Венков, Джелилов, Юмер, Ирфан, Цонев /16 - Фахрединов/, Валентинов /71 - Якимов/, Парашкевов /88 - Димитров/, Караиванов, З. Димитров, Хараланов.
„Дунав“: Цанков, Парнаров, Милчев, Атанасов, М. Димов, Д. Димов, Димитров /73 - Читаков/, Раденцов (86 - Къснеделчев), Чакъров /84 - Цолев/, Колев, Васев.