Баскетболистите на „Дунав“ загубиха в контролен мач срещу елитния „Спартак“ в Плевен с 85:87. Официална статистика за двубоя не бе водена, а срещата бе свирена от русенските съдии Димитър Петров и Александър Пейков. Мачът се игра пред очите на президента на обединения БК „Дунав“ Красимир Трифонов.
Заради многото болни и контузени състезатели русенският отбор замина за Плевен само с 8 баскетболисти. Старши треньорът Николай Господинов заложи на основна петица с Филип Самойлович, Герасим Николов, Николай Николов, Васил Михайлов, Денис Титов. После в игра влязоха Евгени Хаджирусев и Лъчезар Радев, а Калоян Стоянов остана на пейката.
В другата половина на игрището излязоха много опитни баскетболисти като 207-сантиметровата грамада Крум Дойчинов, Станислав Ваклинов, Урош Величкович, Веселин Георгиев. В игра влязоха и 23-годишните близнаци Милен и Тодор Захариеви.
„Дунав“ затвори полувремето с аванс от 7 точки, а към края на мача поведе с 10. „Спартак“ обаче свали аванса на русенци минута и половина преди последния съдийски сигнал, а към края се възползва от грешки на русенския отбор в защита. Двубоят можеше да отиде в продължение, но момчетата на старши треньора Николай Господинов нямаха късмета да изравнят след атака и стрелба на Филип Самойлович буквално в последната секунда
Както първи писа „Утро“, „Дунав“ ще играе на 8 март от 16 часа домакински мач за първенство на „А“ група срещу „Рилски спортист 2“ /Самоков/.