Баскетболистите на „Дунав“ победиха със 75:49 /18:21, 21:6, 24:10, 12:12/ домакините си от „Шумен“ в мач за първенство на „А“ група и дръпнаха до четвъртото място във временното класиране. Успехът бе първи за възпитаниците на старши треньора Николай Господинов след подновяване на шампионата. По-рано те претърпяха две изненадващи загуби срещу „Чавдар“ /Троян/ в Русе и като гости на „Академик“ /Благоевград/. В следващия си мач на 1 февруари /17 часа/ русенският отбор ще посрещне на свой терен „Видабаскет“. „Дунав“ има да си връща на този отбор заради нелепа загуба през есента във Видин.
Дунавци играха колебливо само през първата част на шуменския мач. Те прекършиха съперника си с 21:6 във втората четвъртина, а после спокойно затвориха срещата в своя полза.
Най-полезен за победителите бе Васил Михайлов. Дошлият от „Академик“ /Пд/ баскетболист се включи като резерва, но реализира 16 точки и бе номер 1 под коша с 12 борби! Евгени Хаджирусев вкара 20 точки и даде 6 асистенции. Неговият съотборникът на гардовата позиция Филип Самойлович се отчете със скромните 6 точки. По всичко личи, че сърбинът продължава да се лута в търсене на най-добрата си форма.
Най-добрият по принцип баскетболист на „Шумен“ Янко Янков бе обезличен и се отчете само с 10 точки. Първи стрелец за домакините с 18 точки бе игралият за кратко в „Дунав“ Калоян Георгиев.
В другите мачове: „Чавдар“ /Троян/-“Рилски спортист 2“ - 81:75, „Видабаскет“-“Академик“ /Варна/ - 86:63, Икономически университет /Варна/-“Делфин“ - 95:60, „Академик“ /Пловдив/-“Академик“ /София/ - 65:73.
„Дунав“: Самойлович 6, Радев 6, Николай Николов 8, Герасим Николов 9, Титов 4 /Хаджирусев 20, Михайлов 16, Тончев 6, Ереев/.