Григор Димитров изравни резултата в мача срещу Анди Мъри в мача от осминафиналите на откритото на Австралия

Българинът започна отлично, но това е оказа недостатъчно, за да спечели първия сет.

На централния корт "Род Лейвър арена" в Мелбърн най-добрият български тенисист направи ранен пробив и водеше 3:0. Шотландецът обаче успя да се върне в сета. Нещо повече, проби за 5:4 и при свой сервис поведе в сетовете - 6:4.

В началото на втората част Мъри поведе с пробив, Димитров успя да го върне, но при 6:5 трикратният финалист в този турнир от "Големият шлем" имаше сервиса. Точно на брейкбол шотландският тенисист направи двойна грешка.

В тайбрека Димитров "върна подаръка" с минипробив още в първата точка. С много агресивни и атрактивни изпълнения обаче талантът от Хасково стигна до 6:3 и успя да спечели сета със 7:5 точки.

Ако спечели мача точно на имения си ден, Димитров ще запише победа №150 в професионалната верига. Победителят играе на четвъртфинал с Ник Кириос (Авл).