Баскетболистите на „Дунав“ разбиха „Академик“ /Сф/ с 92:63 /25:16, 23:24, 21:6, 23:17/ в домакински мач за първенство на „А“ група. С двубой по-малко дунавци са на второ място в класирането, но ако се извади мачът в повече на Икономически университет, ше са водачи в дивизията.
Убедителната победа дойде с много силна игра на русенци през втората част, когато дошлите без някои от най-силните си състезатели гости поотпаднаха физически, а и бяха тотални разколебани вече в борбата под коша. Единствената по-заплетена завръзка в мача бе към края на първите 20 минути, когато дунавци водеха с 30:21, но „студентите“ направиха малък обрат и доведоха резултата до 32:34. Оттам нататък момчетата на старши треньора Николай Господинов взеха двубоя под пълен контрол и зарадваха публиката с несъмненото си израстване.
Много добро представяне направи плеймейкърът Евгени Хаджирусев, който вкара 32 точки по възможно най-разнообразни начини - с пробиви, с дълечна стрелба, с изключително сигурна ръка при наказателните удари - 11 от 12.
Шоуто пък бе осигурено от Николай Николов. Той взриви първо залата със зрелищна забивка, а после така високо полетя към коша след хитър пас на Георги Минков, че можеше да се приземи на паркинга пред залата. Другият стабилен играч с равномерни изяви бе Лъчезар Радев.
Центърът Денис Титов се стара много, дръзна да стреля дори от тройката, но предизвика по едно време недоволството на Господинов с мека, колеблива и малко плаха игра в защита.
Герасим Николов продължава да е загадка. Старши треньорът винаги стартира с него като човек от основната петица, но Герасим има навика да трупа бързи нарушения. И не е за първи път. Така наставникът е принуден да го държи на пейката.
20 минути за гостите записа рожбата на „Дунав“ Николай Вихренов. Дебютиралият едва на 14 години при мъжете възпитаник на Руслан Русев не бе много убедителен и вкара само 2 точки.
Идната неделя русенският отбор ще гостува на „Академик“ /Пд/.
„Дунав“: Н. Николов 17, Хаджирусев 32, Титов 18, Радев 13, Г. Николов 2 /Тончев, Атанасов 2, Минков 6, Илиев, Стоянов 2, Петков, Ереев/.