Баскетболистките на „Дунав 8806“ загубиха с 68:70 /17:10, 13:19, 17:23, 21:18/ срещу „Нефтохимик“ домакинския си мач за първенство на Националната лига. След 7 мача в Лигата „сините феи“ имат 3 победи и 4 поражения, като заемат необичайното за тях трето място.
Мачът започна с преднина за „Дунав 8806“, а първата четвъртина завърши при 17:10 за русенския отбор. После бургазлийки стопиха пасива, дръпнаха в резултата и къде с неволната и волна подкрепа на съдиите се запътиха към победата.
А реферите, сред които за кой ли път се открои свирката на неталантливия и суетен хасковски арбитър Ивайло Ресиловски, направиха фрапиращи грешки и изнервиха мача. Въпреки това дунавки се опитаха да сторят обрат и с помощта на публиката бяха близо и до победна развръзка.
Кристина Сантяго реализира 20 точки и даде 7 борби. Кочева и Златанова вкараха съответно 14 и 11 точки. Под очакванията този път беше представянето на капитанката Зорница Костова. Пропусналата няколко мача заради лечение на контузия Радостина Димитрова нямаше как да бъде в обичайно добрата си форма. Тя записа 17 минути игра.
В другите два мача от кръга „Хасково“ продължи безупречната си победна серия - 96:70 като гост на „Монтана“, а „Левски“ измъкна 71:70 срещу „Рилски спортист“ в Самоков.
„Дунав 8806“: Златанова 11, Кочева 14, Костова 5, Сантяго 17, Баич 11 /Димитрова 5, Коева 5/.
„Нефтохимик“: Перостийска 16, Христова 4, Вранчева 13, Върбанова 14, Гобелич 8 /Алън 11, Желязкова 2, Г. Костова 2/.