„Дунав 8806“ категорично надигра „Левски“ София със 76:48 (20:14, 19:14, 23:9, 14:11) за първата си победа за сезона. Над 500 фена на русенския тим подкрепяха цял мач избраничките на старши треньора Георги Божков. Особен колорит на срещата придаде агитката на столичния тим, в която явно също като в русенската има пристрастия към всички спортове с марката „Левски“. През цялото време те редуваха подкрепата за любимките си с издигане на транспаранти срещу президента на футболния „Левски“ Тодор Батков.
Домакините започнаха по-добре и не изпуснаха инициативата до края на мача. След 10 минути игра момичетата на Георги Божков водеха с 20:14. Дунавки контролираха мача и надиграваха съперника си в защита и в атака. Така логично на почивката разликата в тяхна полза вече бе двуцифрена - 39:28.
След подновяването на играта разликата в класите стана още по-осезаема. „Дунав 8806“ допусна само 9 точки в коша си, но заби 23 в този на софийския отбор и 10 минути преди края таблото показваше 62:37 в тяхна полза. До финалната сирена мачът се доиграваше, което не попречи на „сините феи“ да увеличат аванса си и да стигнат до успеха със 76:48.
Най-добра за победителките бе Кристина Сантяго. Тя направи дабъл дабъл от 23 точки и 16 борби. Жаклин Златанова също завърши с дабъл дабъл от 19 точки и 10 борби. За гостите Христина Иванова вкара 19 точки, а Радостина Д.Димитрова - 11.
В следващия кръг „Дунав 8806“ ще гостува на „Монтана 2003“ от 18 ч на 15 ноември в зала „Младост“ в северозападния град.