Баскетболистите на „Дунав“ победиха „Делфин“ /Бургас/ с 88:70 в третия си мач от първенството на „А“ група. След този кръг отборът на старши треньора Николай Господинов има в актива си два успеха и една нелепа загуба срещу „Видабаскет“ във Видин.
Вчерашният двубой не тръгна никак добре за русенския тим. Гостите, до този момент със загуба и победа, дръпнаха неочаквано в резултата и след първите 5 минути водеха с 3:12. Господинов обаче предприе бързи смени, като тази с включването на Георги Минков видимо освежи действията на „Дунав“. Минков вкара важни точки, пробва хубави пробиви, отвори по-широк фронт на атаката. Добър вариант се оказа и влизането в игра на Георги Дангалаков, който пък добави повече мощ и сигурност в борбата под коша. Така дунавци приключиха първата част с точка пасив - 20:21, а се оттеглиха на почивка с преднина от 8 точки - 42:34.
През второто полувреме отборът на „Дунав“ наложи по-висока скорост, а и основната петица на „Делфин“ далеч не беше така свежа. Единственият въпрос до края на мача беше каква ще е разликата в точките.
Този очевиден превес преля повече самочувствие в отбора на „Дунав“, който опита интересни и атрактивни атаки. Борбата под коша бе заздравена, а в сравнение с първия двубой с „Шумен“ и стрелбата отвън бе по-точна. Разбира се, тимът направи обичайните грешки при разиграването в атака и на няколко минути допусна гостите на съвсем чисти позиции под ринга, но като цяло се видя една доста по-добра сработеност и израстване.
В следващия си мач на 9 ноември дунавци ще гостуват на „Академик“ /Варна/.
Дунав“: Радев 13, Н. Николов 16, Хаджирусев 18, Г. Николов, Титов 15 /Тончев 8, Илиев, Атанасов 5, Минков 13, Алтънов, Дангалаков 15, Стоянов/.