Футболистите на „Дунав“ прегазиха „Ботев“ /Нови пазар/ с 8:0 в мач за първенство на „В“ група и събраха 34 точки при страхотна голова разлика 53:7! Дистанцията между русенци и втория в класирането тим на „Калиакра“ обаче се запази на 4 точки, защото каварненци победиха у дома с 2:0 тима на „Белица“. Другите преследвачи направиха грешни стъпки - „Черноморец“ /Бяла/ и „Светкавица“ завършиха 0:0, „Провадия“ загуби вкъщи срещу „Шумен 1929“ с 0:2.
Момчетата на старши треньора Веселин Великов се върнаха в този мач към традициите и историческите цветове на клуба, защото играха за първи път с новите небесносини екипи „Joma“.
Русенският „Лацио“ подкара гостите с ранен гол на Мирослав Будинов. После новопазарци лишиха двубоя от всякаква интрига, тъй като към 20-а та минута двама техни играчи се нахвърлиха като селски бабаити с шамари срещу силистренския съдия Станислав Събев и той ги охлади с червени картони. Полувремето приключи при 2:0 с нов гол на Будинов. Таранът засече красиво с глава центрираната от десния бек Николай Колев топка.
Втората част бе време за забавления на русенските футболисти. Всяка втора тяхна атака бе голова, а списъкът с куриозните им пропуски стана прекалено дълъг. Някои от отиграванията им пред вратата на съперника изглеждаха малко несериозни.
Ползата от този мач е, че дунавци поупражниха развитието на постепенна атака срещу затворени в пеналта 9 души и трябва да се признае, че избродираха доста интересни, бързи, технични, красиви и зрелищни комбинации, в основата на които главно бе неуморимият Георги Чакъров.
За статистиката - Йордан Димитров направи 3:0, Будинов реализира хеттрик за 4:0, Раденцов покачи на 5:0 с най-красивото попадение - далечен фалцов удар в долния десен ъгъл, Андреас Васев се разписа за 6:0, а Деян Димов и Мартин Димов изкопираха едно към едно попадения 7 и 8 - центрирани топки и удари с глава!
„Дунав“: Христов, Колев /Парнаров-77/, М. Димов, Атанасов, Милчев, Д. Димов, Васев, Раденцов, Будинов, Чакъров /Читаков-68/, Йордан Димитров /Станчев-58/.