Сензационно, но е истина - отборът на „Дунав 8806“ падна до последното място в Националната баскетболна лига, след като загуби като гост и от „Нефтохимик“ с 66:69 /16:25, 16:19, 13:11, 21:14/! Последните две поредни поражения във вътрешното първенство датират отпреди 8 години, когато се полагаха основите на новия женски тим. Отборът ще търси първата си победа през този сезон на 8 ноември като домакин на „Левски“.
„Дунав 8806“ изигра лошо първо полувреме в бургаската зала „Бойчо Брънзов“. Домакините се оттеглиха на почивка с преднина от 12 точки - 44:32, а със старта на третата част поведоха с цели 17! Дунавки започнаха да топят отчайващия аванс на съперника, намериха сили да изравнят и дори да поемат водачеството - 61:59, 64:61. Отборът на „Нефтохимик“ обаче успя да се добере някак до победата в края на мача.
Най-добра в русенския тим бе капитанката Зорница Костова, която реализира 19 точки, направи 3 борби, подаде 6 извеждащи паса. На другия полюс бе американката Латриша Лъвингс. Капиталната грешка на тазгодишната селекция остана на терена общо 4 минути, а приносът й бе кръгла нула.
Не провървя този път и играта на Радостина Димитрова, която успя само в една от 7-те си стрелби за 3 точки. Кристина Сантяго се опита да даде максимума от сегашните си възможности, но след като не получи достатъчно подкрепа под коша, завърши с 12 точки и 8 борби.
Жаклин Златанова продължава да търси предишната си добра форма. Маргарита Илиева получи общо 13 минути, но поне от коефицента й за полезна работа - 0, си личи, че все така тъпче на едно място.
„Нефтохимик“: Христова 10, Гобелич 21, Върбанова 10, Юйка 13, Вранчева 10 /Найденова 3, Желязкова 2, Г. Костова/.
„Дунав 8806“: З. Костова 19, Димитрова 7, Сантяго 12, Коева 4, Лъвингс /Кочева 12, Баич 8, Златанова 4, Илиева, Шаренкапова/.