Отборът на Валенсия победи шампиона Атлетико Мадрид с 3:1 в мач от 7-ия кръг на Ла Лига и излезе на върха в класирането.

Двата тима нямаха загуба от началото на сезона преди сблъсъка си на "Местая", но умората на Атлетико от тежкия двубой с Ювентус от Шампионската лига си каза думата в началото на мача. Още до 13-та минута "прилепите" вече бяха нанизали три гола на своя съперник чрез Андре Гомес, Николас Отаменди и автогол на Миранда. Възпитаниците на Диего Симеоне все пак отговориха, като Марио Манджукич върна едно попадение в 29-та минута, а точно преди почивката Гийерме Сикейра изпусна дузпа. През втората част обаче домакините опазиха преднината си, а в 90-та минута Алесио Черчи от тима на Атлетико получи втори жълт картон и бе изгонен. С този успех Валенсия излезе на първо място в класирането със 17 точки, докато мадридчани са на трета позиция с 14.