Тодор Каменов събра 6 точки и стана шампион на организирания от бизнесмена Боян Богомилов в Басарбово 8-и турнир по шахмат „Бенони“. Второто място остана за Милен Райчев /4, 5 точки/, а трети се класира Кънчо Конев /4/. Росен Димитров, Цвятко Попов, Валентин Цветков и Тефик Бейтар също финишираха с по 4 точки, но заеха 4-о, 5-о, 6-о и 7-о място.
Призьорите получиха медали, а класиралият се на последно място участник заслужи грамота „Шаранче на турнира“.  Най-младият участник - 7 годишният Константин Стоилов, и най-добре представилият се младеж - Александър Желязков, заслужиха специални плакети. Трофеите и почерпката за всички участници бяха осигурени от Богомилов.
Сред официалните гости бяха зам.-кметът на Русе Свилен Иванов, местният кмет Николай Колев, майсторът на спорта Злати Гунев, международният майстор Петко Атанасов и др.
Свилен Иванов зарадва медалистите с парични награди.