Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 3:1 на финала на силния международен турнир в САЩ.

Мачът се игра на ст. "Слънчев живот" в Маями, Флорида. Резултатът бе открит в 13-ата минута от Стивън Джерард, изпълнил точно дузпа, отсъдена заради нарушение на Фил Джоунс срещу Рахийм Стърлинг: 1:0 за Ливърпул. До края на полувремето мърсисайдци доминираха, но не успяха да реализират повторно.

През втората част настъпи пълен обрат, макар и тя да започна с натиск на Ливърпул. В 55-ата минута капитанът на Юнайтед Уейн Рууни изравни, а две минути по-късно Хуан Мата със силен шут от границата на наказателното даде преднина на Червените дяволи: 2:1. В 64-та минута бе отменен втори гол на Рууни, но попадението на съотборника му Лингард в 88-ата минута бе зачетено: 3:1 за Юнайтед.

Спечеленият трофей, придружен от чек на стойност 1 млн. долара, е първи за новия мениджър на "червените дяволи" Луис Ван Гаал, извел Холандия до бронзовите медали на завършилия неотдавна Мондиал в Бразилия.

Победата на Юнайтед срещу Ливърпул бе само черешката на тортата. Фантастичното представяне на отбора на турнето в Северна Америка стартира с разгромното 7:0 срещу Лос Анджелис Галакси, продължи с 3:2 срещу Рома, победа над Интер след дузпи и още една, особено сладка – 3:1 срещу Реал Мадрид.