Българският вратар Николай Михайлов изигра своя първи мач за "Верона", но нямаше повод да отпразнува дебюта си, след като неговият отбор загуби с 1:4 при гостуването на "Сампдория" и отпадна в четвъртия кръг за Купата на Италия.

И двамата треньори заложиха изцяло на резервни състезатели, като направиха по 11 промени спрямо двубоите от Серия А, където новакът "Верона" се представя много силно и заема шесто място, докато "Сампдория" е предпоследен.

Михайлов, който премина от "Твенте" във "Верона" през лятото, за първи път получи възможност да замени несменяемия титуляр Рафаел. Българският вратар обаче беше оставен на разстрел от своите защитници.

В 16-ата минута Симон Поулсен центрира от лявото крило, топката беше свалена с глава към точката за изпълнение на дузпа и със силен удар Джанлука Самсоне откри резултата. Четири минути по-късно Биркир Бярнсон удвои след добавка.

Самуеле Лонго върна "Верона" в мача с красив гол от воле в 64-ата минута. В заключителните минути обаче "Сампдория" отбеляза още две попадения. Влезлият като резерва Ненад Кръстанович направи 3:1 в 83-ата минута, а минута преди края Ренан оформи крайния резултат.

В следващия кръг "Самподрия" ще се изправи срещу рекордьорът по отличия и миналогодишен финалист "Рома".