Юношите на „Дунав“ загубиха с 0:5 срещу „Лудогорец“ /Разград/ първата си и вероятно последна контрола преди началото на първенството на Елитната група с футболисти до 17 години. На 2 август тимът на съвсем наскоро назначения треньор Емил Иванов ще гостува в шампионатен двубой на „Ботев“ /пд/.
Видимо по-обиграните, бързи и технични гости доминираха почти през цялото време на Градския стадион. Първото полувреме завърши при 1:0 за тях, като автор на гола беше Мехмед Сабри. След почивката Сердар Юсуф покачи на 0:2 от дузпа, Калоян Тодоров се разписа на два пъти, а крайният резултат бе оформен от Робърт Владимиров.
Влезлият като резерва Калоян Тодоров остави отлични впечатления. По-нисък с близо глава от връстниците си, дребосъкът финтираше и раздаваше топката като Лео Меси, а попаденията му паднаха след брилянтни изпълнения. Оказа се, че момчето е родено във Варна.
Най-добре за „Дунав“ през първото полувреме се представи титулярният вратар Джем Илхан. Роденият в Бяла Илхан показа завиден рефлекс, смелост и отлично чувство за пласиране.
Като цяло играта на русенския отбор не вървеше въобще, а и нямаше как да върви, след като Емил Иванов още работи по селекцията. Дунавци комбинираха тежичко, закъсняваха с изнасянето на топката и на практика не създадоха нито една ситуация пред вратата на „Лудогорец“.
Мачът бе изгледан от старши треньора на представителния тим Веселин Великов, неговия помощник Людмил Киров и изпълнителния директор на клуба Теодор Георгиев. На трибуните бе и известният в близкото минало футболист на „Дунав“ Ешреф Сюлейманов-Шери, който бе дошъл да види играта на внука си Мерт.
„Дунав“: Джем Илхан, Марио Тодоров, Кристиян Карагеоргиев, Константин Георгиев, Мартин Трашлиев, Димитър Димитров, Делян Алексиев, Стефан Митев, Георги Братованов, Мартин Филипов, Станимир Ангелов /Ахмед Ахмед, Октай Мехмедов, Даниел Петров, Антонио Димитров, Мерт Хасан, Георги Атанасов, Васил Дженков, Даниел Иванов, Кристиян Атанасов, Тонислав Друмев, Кристиян Парашкевов/.