"Гражданите" за пореден път доказаха, че са безпощаден тим при домакинствата си и след като в началото на сезона победиха Манчестър Юнайтед с 4:1, сега записаха повече от убедителен резултат и срещу друг претендент за топ 4. Двубоят започна отлично за Сити, като още в 13-та секунда Хесус Навас откри след грешка на Юго Лорис при изчистване.

В 34-та минута Сандро си отбеляза автогол, докато се опитваше да блокира изстрел на Алваро Негредо, а малко преди почивката Серхио Агуеро покачи 3:0. В началото на второто полувреме Агуеро се разписа за втори път, а до края на мача Алваро Негредо и отново Хесус Навас направиха унижението за Тотнъм.

Представянето на "шпорите" бе под всяка критика, като Андре Вилаш-Боаш може да се радва, че отборът му не допусна двуцифрен брой голове. С тази победа Сити се изкачи до четвърто място с 22 точки, докато Тотнъм се смъкна до девето място след втората си поредна загуба.