Отборът на „Бастун“ /Вн/ победи на финала след изпълнение на дузпи „Романо“ /Сф/ с 6:5 и прегърна тазгодишната златна купа на любителския футболен турнир „Ариана Аматьорска лига“. Редовното време на мача, играл се на мобилен стадион пред сградата на общинската и областната управа в Русе, завърши при 1:1. Победителите, първите им подгласници и класиралият се на трето място тим на „Тренто“ /Ловеч/ бяха наградени от звездата на българския футбол в недалечното минало и сегашен треньор на „Литекс“ Красимир Балъков. Балъков е посланик на „Ариана Аматьорска лига“.
„Бастуните“ откриха резултата през първото полувреме чрез Пламен Стойков, който открадна топката в предни позиции и с премерен шут вкара за 1:0. „Романо“ се вдигна, уцели 3 греди, а 2 минути преди края Даниел Несторов бе точен за 1:1. При дузпите вратарят на победителите Димов отрази един от ударите.
Неговият съотборник Димитър Цветанов заслужи приза „Феърплей“.
Турнирът „Ариана Аматьорска лига“ се провежда от 2010 година, а Русе бе домакин за първи път на националните финали.