Германия унизи Португалия с погромното 4:0 в един от най-чаканите двубои на Мондиала в Бразилия.

На стадион "Арена Фонте Нова" Бундестимът категорично се наложи в двубой, който никой не очакваше да е така погромен за Португалия. Момчетата на Йоаким Льов нанизаха три гола още през първото полувреме. Томас Мюлер отбеляза хеттрик, като единият му гол беше от дузпа, а Матс Хумелс също добави един. Звездата на Португалия Кристиано Роналдо не успя да изпъкне за тима си, а за да стане катастрофата пълна Пепе Получи червен картон, след като изпусна нервите си към Томас Мюлер и му посегна. Втората част беше много трудна за португалците, които останаха с 10 човека. Германия безпощадно натискаше, а Селесао правеше отчаяни опити да отбележи поне един гол. Ужасът за Португалия не свърши дотук, след като второто полувреме Томас Мюлер реализира хеттрик и даде преднина на Германия с 4:0. С това унижението за Кристиано Роналдо и компания стана пълно. Другият мач от групата межди САЩ и Гана ще се играе на 17 юни от 01:00 часа българско време.