Два златни и един бронзов медал завоюваха младите състезатели на русенския „Компас-Крос“ на държавното първенство по спортно ориентиране за деца, юноши и девойки, което се проведе в околностите на градовете Велико Търново и Горна Оряховица. На старт застанаха 371 състезатели от 34 спортни клуба в страната.
Възпитаниците на треньорката Маргарита Стоянова се представиха отлично. Националният състезател при юношите Владимир Серафимов (ученик в ПГ по Икономика и управление) извоюва шампионската титла в спринтовата дистанция. В щафетното бягане при момичетата 12 години след много точно и прецизно преминаване на маршрутите Ясна Петрова, Виктория Харманджиева и Аника Христова   извоюваха златните медали. Русенската щафета при момчетата 12 години в състав Кристиян Георгиев, Мартин Рачев и Мартин Аргиров се пребориха.
Много добре се класираха и младите надежди. При момичетата Ясна Петрова( СОУ „Леонардо да Винчи“)   зае четвъртото място, като остана на 4 секунди от медалите. Аника Христова (МГ „Баба Тонка“) е 15-а, а Виктория Харманджиева (СОУ „Възраждане“) - 16-а в конкуренция от 57 състезателки.
От тримата възпитаници на СОУ „Йордан Йовков“ при момчетата Кристиян Георгиев стана шести, Мартин Аргиров осми, а Мартин Рачев - десети, в оспорвана борва с 91 състезатели при дванадесетгодишните.