Русия е новият европейски шампион по волейбол, след като победи Италия на финала.

"Сборная" триумфира за първи път в историята си с тази титла след успех с 3:1 над адзурите. В отделните части Русия спечели с 25:20, 25:22, 22:25, 25:17 на националния стадион по футбол "Паркен". Това е третото голямо първенство в последната година за Русия, след като миналата година взе златото на Олимпиадата в Лондон и спечели Световната лига преди време. Италия определено затрудни руснаците и борбата за всяка топка беше жестока. Малко по-рано днес България загуби от Сърбия и остана на четвърто място в Европа. Русия, Италия и Сърбия се класират директно за световното първенство по волейбол, което ще се проведе през 2014 година в Италия.