„Бенковски“ /Бяла/ влезе триумфално в „Б“ група след победа от 1:0 в много нервен мач като гост на „Черноморец“ /Бяла/. След двубоя „воеводите“ бяха наградени от Зоналния съвет на БФС във Варна с купата за първенци в дивизия „Североизток“.
„Бенковски“ вкара златния гол в 65-а минута. Борислав Бориславов стреля с глава след изпълнение на корнер, вратарят на домакините отби топката, но Пламен Божанов я прати с добавка към рамката. Вратарят Добромир Господинов се метна втори път и я захлупи, но страничният съдия Мирослав Симеонов даде знак, че има гол и се затича към центъра.
Тогава стадионът в Аксаково се превърна в сцена на балкански екшън. Централният защитник на „Черноморец“ Калоян Иванов хукна към рефера и го блъсна, след което асистентът се строполи по гръб. Симеонов бе обграден на секундата от още 7-8 футболисти на домакинския тим, а централният нападател Пламен Иванов съблече демонстративно фланелката си и почна да я подритва. „Героят“ Калоян Иванов пък тръгна да се прибира гол до кръста към съблекалнята. Тогава реферът Радослав Станев му показа директен червен картон.
Дивотията се разигра пред очите на шефа на Зоналния съвет Благой Калфов, който коментира, че защитникът Калоянчо може да не играе футбол между 6 месеца и една година.
След като страстите се поуспокоиха, отборът на „Бенковски“ уверено стигна до победата, даже можеше да отбележи втори гол. Единственият критичен момент за „воеводите“ бе в началото на второто полувреме, когато при 0:0 домакините уцелиха гредата.
Честито на момчетата от „Бенковски“, играещия треньор Цветан Ганев, на клубния президент Димитър Славчев, че с малко средства и голямо себераздаване направиха така, че Русенска област да има поне един представител в професионалния футбол! А там никак няма да е лесно, но каквото сабя покаже!
„Бенковски“: Милaнов, Игнатов, Джарнавлиев, Дамянов, Лазаров, Ковачев, Ивайло Иванов, Бориславов, Петров, Николай Иванов, Брайнов /Цветков, Балчев, Божанов/.