Българските волейболисти показаха истински характер, обърнаха Полша с 3-2 (22:25, 22:25, 25:20, 26:24, 18:16) и се класираха за четвъртфиналите на Европейското първенство по волейбол, където ще премерят сили с отбора на Германия.

"Дружина полска" започна много по-добре мача и домакините поведоха на първото прекъсване - 8:4. Националите ни заиграха по-добре и успяха да намалят разликата на две точки при второто прекъсване - 16:14. България успя да изравни на 19:19, но при 22:21 за поляците, Цветан Соколов прати топката в аут за 23:21, въпреки че имаше единична блокада срещу себе си. При 24:22 за полския отбор, Соколов отново сгреши, стъпвайки на линията за атака и така Полша поведе с 1-0 след 25:22 в първия гейм.

Втората част бе доста по-равностойна, но нашите волейболисти повярваха в себе си и поведоха на първото прекъсване със 7:8, а на второто - с 14:16. Полските волейболисти все пак се представиха по-добре от нашия отбор при посрещането и блокадата в най-решителната част от гейма и в крайна сметка го спечелиха с 25:22, повеждайки в резултата с 2-0.

Ахилесовата ни пета днес - посрещането, започна да работи в третия гейм и българският тим поведе с 4:8 и 8:16 на двете прекъсвания. Цецо Соколов направи два поредни аса, а отлично се включи в тази част и капитанът Тодор Алексиев. Момчетата на Камило Плачи нямаха проблем да затворят гейма при 20:25, намалявайки резултата на 2-1.

Българите продължиха силното си представяне и поведоха с 5:8 на първото и 14:16 на второто прекъсване в четвъртия гейм. Волейболистите на Андреа Анастази не издържаха на напрежението пред пълните трибуни в Гданск, нямаха отговор на атаките на Скримов и Соколов, допускайки изравняване в геймовото отношение - 2-2 след 24:26 в гейм номер 4.

Тайбрекът започна отлично за българския тим и отборът ни поведе с 0:3. Поляците доведоха нещата до 8:6 в своя полза, но в крайна сметка загубиха решаващата част с 16:18.

По този начин, България ще играе с Германия на четвъртфиналите утре вечер. По-рано днес за тази фаза на турнира се класираха Италия и Русия. "Скуадра адзура" надви с 3-1 Холандия, а "сборная" се справи със Словакия - 3-0.