Студентът в Русенския университет Пламен Димитров стана европейски вицешампион по канадска борба. Димитров спечели сребърния медал на шампионата в азербайджанската столица Баку. Той се състезава в категория до 85 килограма.
„Пламен е третокурсник с профил „Елекроснабдяване и електрообзавеждане“. Младежът е от Горна Оряховица. Негов личен треньор е десеткратният световен шампион Цветан Гашевски. Димитров стана през миналата година вицеевропейски първенец и на шампионата в Полша. После пък се класира четвърти на световното в Литва. Участва със специална покана на голям турнир в Париж, където спечели първото място. Тази година бе главен организатор на турнир по канадска борба в нашия университет. Тогава бе поканил известен майстор от Румъния. Получи се много хубав празник“, разказа пред „Утро“ известният спортен деятел в Русенския университет Валентин Каменаров.
А ето как се класираха другите българи на европейското в Баку:  Сашо Андреев (75 кг), Стефан Ленгаров (85) и Красимир Костадинов (100) - шампиони, Димитър Юлев (75) - вицешампион, Радослав Скендеров (65), Христо Делиджаков (70), Емил Илчев (100) и Георги Цветков (+110) - бронзови медалисти, Красимир Костадинов /100/ - шампион, Калоян Тумбев (80) - сребро, Цветан Гашевски (80) и Стоян Големанов (90) - бронз.