Робин ван Перси и Уейн Рууни се разписаха за победата на Манчестър Юнайтед над Кристъл Палас с 2:0 в първи мач от четвъртия кръг на Висшата лига, игран на "Олд Трафорд".

Новото попълнение на "червените дяволи" Маруан Фелайни започна двубоя на пейката, а Рууни бе титуляр, въпреки неприятната травма в главата, която получи на тренировка преди 10 дни. Домакините контролираха събитията през първата част, но трудно стигаха до голови възможности. Минута преди почивката Ашли Йънг се измъкна от защитата на гостите и излезе сам срещу вратаря, след което бе фаулиран от Кагишо Дихкагой. Реферът на срещата изгони бранителя на Палас и отсъди дузпа, която Ван Перси реализира.

15 минути след почивката Фелайни все пак направи своя дебют за Юнайтед, след като замени Андерсон, а в 81-та минута Рууни оформи крайното 2:0 със страхотно изпълнение от пряк свободен удар. След този успех шампионите имат актив от 7 точки, докато Кристъл Палас остават с три.