Европейският шампион Байерн Мюнхен загуби първи точки за сезона, след като направи 1:1 като гост на Фрайбург в изтеглен мач от Бундеслигата.

Баварците, които ще играят мач за Суперкупата на Европа с Челси на 30 август в Прага, се опитаха да запазят отличния си рекорд от успехи от началото на сезона в немския футболен елит. Клубът обаче не само допусна късно изравняване на резултата, но и загуби Бастиан Швайнщайгер за неопределено време, тъй като немският национал напусна терена с травма на глезена. "Той ще бъде прегледан в Мюнхен, надяваме се все пак да може да играе срещу Челси", каза пресаташето на Байерн Маркус Хьорвик. Иначе, гостите поведоха в 33-ата минута, когато Джердан Шакири се разписа след пас на Томас Мюлер. Николас Хьофлер обаче успя да изравни в 86-ата минута за крайното 1:1. Баварският колос продължава да води в класирането, въпреки че Майнц 05, Борусия Дортмунд и Байер Леверкузен могат да го изпреварят, ако спечелят мачовете си през уикенда.