Димитър Бербатов продължи наказателната си акция във Франция с нови два гола и асистенция при 4:1 за “Монако” в гостуването на “Аячо”. Броени дни след великденския си шедьовър за 1:0 в дербито срещу “Ница” българският нападател отново влезе под светлината на прожекторите на световните спортни медии. Този път не нарисува футболен шедьовър, който да претендира за топ 3 на най-красивите му голове, но пък се отчете с две важни попадения. И пак влезе в ролята на локомотива, който тегли “монегаските” към директното участие в групите на Шампионската лига следващия сезон.

Първото полувреме в Аячо завърши 0:0, но Бербо пак бе най-забележим. В 52-ата мин българинът вкара с гръб към вратата - засече със задната част на главата си центриране на Моутиньо и прати топката в мрежата. В 74-ата мин Бербатов се измъкна зад гърба на защитата, за да овладее отличен пас на Хамес Родригес. След което спря пред вратаря и с впечатляващо спокойствие прокара топката покрай него за 2:0. Само минута по-късно домакините намалиха чрез Тало. В 88-ата мин Бербатов овладя топката до флагчето за ъглов удар, с двойно подаване се придвижи до наказателното поле, след което върна към Кондогбия. А той със страховит шут вкара за 3:1. Бербатов бе заменен, за да получи овациите на публиката. А в продължението Окампос от воле оформи крайното 4:1.

Бербатов вече има 8 гола (5 в Лига 1 и 3 за купата), откакто премина в “Монако” на 31 януари.

Но ефективността му е повече от впечатляваща. Откакто е в клуба, българският нападател е замесен в 14 от отбелязаните 29 гола за “монегаските” - или 48,2%. Още по-фрапираща е статистиката за Бербатов, откакто започна да е част от стартовите 11 на Клаудио Раниери при 2:1 над “Сошо” на 8 март. Титулярят Бербатов е истински терорист за съперниковите защитници и вратари. В мачовете, в които е започвал за “Монако”, той е забъркан в 13 от отбелязаните 21 попадения. Или в цели 61,9% от головете. В тези срещи той има 7 гола, 5 асистенции и една изработена дузпа. Като резерва вкара първия си гол за “Монако” и общо 8-и във Франция - за отстраняването на “Ница” за купата през февруари.