Българският нападател Димитър Бербатов се отчете два гола и асистенция за „Монако“ при гостуването на последния „Аячо“, с което донесе победа с 4:1 за своя тим в среща от 35-ия кръг на френската Лига 1.

Българинът започна двубоя като титуляр и водеше атаката на „монегаските” заедно с Еманюел Ривиер.

Бербо откри в 52-ата минута със задната част на главата си след центриране на Жоао Моутиньо отляво.

В 74-ата българинът удвои, след като се озова сам срещу вратаря след пас на Хамес Родригес и със впечатляващо спокойствие удвои.

Само минута по-късно обаче домакините намалиха резултата. Гаджи Тало направи 1:2 с мощен удар в наказателното поле.

Бербатов отново показа отличната си техника в 88-ата минута, когато асистира на Кондогбия, които прониза вратата на домакините със силен шут от дъгата на наказателното поле, правейки резултата 1:3.

В 90-ата минута на мача героят за „Монако“ беше заменен, като получи заслужени аплодисменти от всички по трибуните. Лукас Окампос пък оформи крайното 1:4.