Борусия Дортмунд надигра с 4:2 Байерн Мюнхен, за да спечели Суперкупата на Германия, нанасяйки първа загуба на баварците при новия им наставник Пеп Гуардиола.

Марко Ройс отбеляза два гола в повторение на последния финал в Шампионската лига, откривайки резултата в 6-ата минута и после оформяйки успеха 4 минути преди края. "Ариен Робен бе изравнил в 54-ата минута, но секунди по-късно Даниел Ван Буйтен си заби автогол. Илкай Гюндоган пък след минута елиминира защитата на Байерн и се разписа с фалцов удар. Робен върна още един гол в 64-ата минута, но новото попълнение на Борусия Пиер-Емерик Обамеянг изведе Ройс за последния гол в срещата. Така Дортмунд печели първа титла за сезона, а загубата на Байерн слага край на перфектния баланс при Гуардиола. Испанецът, който наследи спечелилия требъл през миналия сезон Юп Хайнкес, беше записал 61 вкарани и едва 3 допуснати попадения в деветте контроли на тима, които води.