Футболистите на „Дунав 2010“ бяха приземени с 0:3 при контролата си срещу „Академик“ в Свищов. До 20-ата минута домакините вече водеха с 2:0 след изключително груби грешки в русенската защита. Първо халфовете сбъркаха с един успореден на врататата пас, топката бе пресечена и Добрин Петков разстреля Сашев от около 20 метра. Пак Петков стана автор на втория гол. После се разписа и игралият за „Сливен“ централен нападател Евгени Игнатов.
Куриозът бе, че дунавци държаха и разиграваха топката много повече, докато „студентите“ изчислиха мача си като завършени финансисти - реализираха 3 попадения от три атаки! Русенци стигнаха до много повече голови положения, но нямаха никакъв шанс пред свищовската врата. Най-фрапиращите моменти бяха две акции, които изведоха Христо Александров и Валентин Валентинов сами срещу вратаря на „Академик“. И двамата обаче се забавиха и пропуснаха мига за голов изстрел.
Старши треньорът на „Дунав 2010“ Мирослав Миронов заложи на стартов състав с Пламен Сашев, Турхан Хасанов, Стоян Георгиев, Кристиян Григоров, Мартин Милчев, Николай Петров, Любо Иванов, Ивайло Раденцов, Христо Александров, Деян Димов, Кяшиф Фахрединов.
После в игра влязоха Александър Ангелов, Валентин Валентинов, Аднян Джелилов, Деян Димитров, а към края на мача по двайсетина минути записаха и няколко юноши.
Следващата контрола на „Дунав 2010“ ще е на 31 юли, когато отборът ще гостува на „Видима“ /Севлиево/. Севлиевци ще върнат визитата в Русе на 3 август.