С два точни шута от наказателни удари „Дунав“ постигна ценна победа с 2:0 над „Витоша“ /Бистрица/ и се изкачи над зоната на изпадащите. Головете вкараха Диян Димов в 45-ата и Ивайло Раденцов в 65-ата минута.
Началото обаче далеч не предвещаваше подобен изход. В 4-та минута Николай Божов пропусна дузпа за гостите. Той получи право да изпълни 11-метровия удар, след като Радосвет Христов събори Мартин Дечев в наказателното поле на дунавци. След това обаче русенският страж поправи грешката си и спаси шута на Божов. Малко по-късно отново Христов трябваше да се намесва, за да предотврати гол в своята врата след удар отблизо. Вратарят трябваше да се намесва и по-късно, за да опази мрежата си суха, избивайки опасни удари от непосредствена близост.
Дунавци поведоха в самия край на първото полувреме чрез Диян Димов. Любомир Иванов стреля от пряк свободен удар в горния десен ъгъл, вратарят на гостите успя да избие, но при добавката русенският капитан опъна мрежата зад него за 1:0.
Наказателните удари останаха най-голямата опасност за гостите и след почивката, когато играта на русенци забележимо живна. От пореден фаул Ивайло Раденцов уцели гредата, последва разбъркване, при което играч на гостите игра с ръка. Реферът Георги Игнатов обаче не отсъди исканата от дунавци дузпа.
В 65-та минута зад топката при наказателен удар на около 20 метра от вратата на „Витоша“ отново застана Раденцов. Този път той бе по-точен и простреля мрежата на гостите. До края дунавци имаха още добри положения за гол, но резултатът остана непроменен. В даденото от съдията продължение гостите останаха с играч по-малко, след като Христо Попадиин получи втори жълт и респективно червен картон.
„Дунав“: Радосвет Христов, Мартин Цирков, Михаил Милчев, Стоян Георгиев, Турхан Хасанов, Диян Димов, Ивайло Раденцов, Костадин Кафтанов /46 мин. - Мамаду Уатара/, Любомир Иванов, Кристиян Петков /59 мин. - Владимир Бахъров/, Йордан Димитров /82 мин. - Валери Кулинов младши/.