Левски позорно отпадна от надпреварата за Лига Европа, след като загубиха с 2:0 от Иртиш.

"Сините" не успяха да се преборят с казахстанските си противници, след като завършиха 0:0 в София и загубиха с 2:0 в Павлодар. Заради неуспеха си тимът на Николай Митов отпадна още в първия предварителен кръг на втория по престижност турнир в Европа. Казахстанците определено сътвориха история, след като това е едва вторият път, в който Иртиш преминават кръг от европейски турнир. Домакините откриха резултата в шестата минута, след като Мурзоев остана непокрит и отбеляза за 1:0. 13-та минута се превърна във фатална за Левски, след като реферът отсъди дузпа и даде червен картон на Даниел Димов. Бакаев не сбърка и удвои резултата 2:0 в полза на Иртиш. До края на мача "сините" останаха с 10 човека и не успяха да се мобилизират, за да стигнат поне до равенство, което щеше да им осигури продължаване напред в турнира. Въпреки това, Левски отправи няколко по-опасни изстрела към вратата на Котляр, но добрата му намеса не допусна гол. В следващия кръг Иртиш ще се срещне с босненския тим Широки брег.