Футболистите на „Дунав“ загубиха с 0:1 гостуването си на „Марек“ и ако на 5 април не вземат с цената на всичко 3 точки в домакинския си двубой срещу „Витоша“ /Бистрица/, ще тръгнат стремглаво към изпадане от „Б“ група. И всичко това на фона с прекрасната им на книга пролетна програма!
Дунавци изиграха равностойни първи 30 минути на стадиона в Дупница, даже имаха две положения за гол. В първия случай топката бе избита от крака на Кристиян Петков, а после съдията, вместо да даде дузпа за нашите, вдигна жълт картон за симулация на Хасанов.
Домакините взеха своето през второто полувреме, когато централният защитник Милен Лахчев стреля с глава след центриране от корнер, топката се отби в страничния дирек и влезе в мрежата.
Отборът на „Дунав“ се опита да организира контри до края на мача, но така и не стигна до сериозни възможности за изравняване.
Мачът бе изгледан от изпълнителния директор на „Локомотив“ /Сф/ Георги Марков.
„Марек“: Пламен Младенов, Даниел Георгиев, Денис Пидев /46-Бонев/, Емил Виячки, Милен Лахчев, Димитър Андонов, Светльо Диков /46-Манолов/, Николай Хаджиниколов /61-Кръстовчев/, Петър Тончев, Димитър Георгиев, Крум Бибишков.
„Дунав“: Радосвет Христов, Ивелин Аладжов /75-Костадин Кафтанов/, Михаил Милчев, Кристиян Григоров, Венцислав Йорданов, Диян Димов, Мамаду Уатара /46-Любомир Иванов/, Турхан Хасанов, Ивайло Раденцов, Кристиян Петков /60-Ивайло Лазаров/, Йордан Димитров.