„Грийнпийс“ – България обяви прием за академия за хора, готови да помогнат за опазването на околната среда чрез информираност и образование
Програмата е отворена за всички кандидати, независимо от местоживеенето им, за да се достигне до повече училища в страната. Тя е подходяща както за млади хора, така и за всеки, който има интерес да се включи на доброволческа основа и да разпространява послания за климата сред младежи – защото всички сме поколение Земя, на каквато и възраст да сме, добавят от „Грийнпийс“ – България.
Академия „Поколение Земя“ цели да подготви доброволци, които да представят зелени инициативи, кампании и знания на ученици в училища в цялата страна. Участниците ще усвоят комуникационни техники и методи за публично говорене и ще научат повече за екологичните промени. Те ще разработят собствени зелени презентации, които ще представят на поне едно училище след края на обучението. Програмата ще се проведе в три уикенда през март и април, а всички успешни кандидати ще получат сертификат за участие и възможност да станат част от общността на доброволците на „Грийнпийс“ – България.
В прессъобщението се отбелязва, че се търсят мотивирани хора с интерес към екологични и климатични теми, които желаят да говорят пред младежка аудитория. Опит в доброволчески проекти, работа с младежи и интерес към публично говорене са предимство, но не са задължителни. Участието е отворено за всички, които са ангажирани и вдъхновени да действат заедно с „Грийнпийс“ – България.
Кандидатстването е отворено до 3 февруари 2025 г. и става чрез попълване на формата за кандидатстване и записване на кратко видео (до три минути), в което кандидатите ще могат да разкажат повече за себе си и защо искат да станат част от „Поколение Земя“. Избраните кандидати ще бъдат уведомени до 28 февруари 2025 г.
БТА припомня, че български образователен портал за климатичните промени бе представен на СОР29 в Баку. Какво мислят Бионсе и Леонардо ди Каприо за климатичните промени, какво е Зелената сделка, какво се крие зад Парижкото споразумение – отговори на тези и множество други въпроси дава българският информационно-образователен портал „Климадапт”. Той бе представен в българския павилион на СОР29 в Баку от създателя си Климент Минджов.