„Кореком“ е музей на капитализма - всички гледат, цъкат с език, но никой не купува. Такъв виц имаше по времето социализма, за който сега има упорити опити да бъде представен като време на изобилието и охолството. за хората под 45 години трябва да поясним, че това бяха специални магазини, в които се продаваха западни стоки, но и със западни пари, основно долари - твърда валута. А такава имаха много, много малко хора.
Във връзка с 35-ата годишнина с 10 ноември 1989 година БТА публикува интересна информация от Русе. Ето какво е писала агенцията на 1 април 1991 година.
„През последните три дни - петък, събота и неделя, на съществуването им като валутни, от седемте магазина на „Кореком“ в крайдунавския град са купени стоки за повече от 100 000 долара. Хората са изхарчили своята валута главно за напитки, цигари, битова електронна техника и облекла. В сравнение с една нормална тридневка този стокооборот е четири пъти по-голям. От днес магазините на русенското поделение на фирма „Кореком“, които освен тук са и в Габрово, Севлиево, Велико Търново, Свищов и Бяла, не работят. Според указанията от сряда в тях ще започне инвентаризация и уточняване на цените в левовата им равностойност. Въпреки становището, че в граничните райони валутните магазини ще бъдат запазени, два от тях на КПП „Дунав мост“ също не работят. Интересно е какво ще бъде решението, защото активният сезон за туристите наближава и е трудно да си представим, че хилядите чужденци ще тръгнат да се редят по опашки, за да обменят валута“, пише БТА.